Projektowanie wnętrz domów

Współpracę dotyczącą projektowania wnętrz domów sugeruję klientom rozpocząć już od etapu projektowania domu przez architekta lub przed uzyskaniem pozwolenia na budowę, ewentualnie krótko po jego otrzymaniu. To wtedy możemy uzyskać wnętrza, popularnie nazywane, szytymi na miarę. Mianowicie będące idealnie dopasowanymi do Inwestora. Wszystko bez zbędnych kosztów i straty czasu. Im później taka współpraca się rozpocznie tym bardziej może być kosztowna lub na większe kompromisy muszą się Państwo przygotować. Pewnych zmian nie da się po prostu wykonać na jakimś etapie lub jest to związane z nieproporcjonalnymi kosztami i niewielu się na to decyduje. Wniosek nasuwa się sam: równolegle z szukaniem projektu domu polecam rozpocząć poszukiwania projektanta wnętrz. Warto przeprowadzić choć parę rozmów, tak, żeby dobrać się charakterologicznie. To, według mnie, bardzo istotne, gdyż projektant wnętrz będzie Państwu towarzyszył prawdopodobnie znacznie dłużej niż nawet architekt i bardzo ważne jest jak będzie odbywał się cały proces budowy domu. To od Państwa zależy czy będzie to spokojne, inspirujące przeżycie czy frustrujące i denerwujące.

Przy projektach wnętrz mieszkań nie sugeruję klientom zakresu projektu. Mogą się zdecydować jedynie na projekt koncepcyjny – choć oczywiście najbardziej wartościowo są te całościowe – jednak przy projektach domów, ze względu na, przeważnie, większy metraż, proponuję jednak zastanowienie się nad kompleksowym projektem wnętrz. Wiem, że oszczędzi to Państwu mnóstwo stresu i dodatkowych kosztów jakim i tak jest budowa domu.

Projektowanie wnętrz domów

Projektowanie wnętrz domów szyte na miarę

 

Projekt koncepcyjny, podobnie jak przy projektowaniu mieszkań, obejmuje szczegółowe opracowania którejś z przedstawionych przeze mnie aranżacji w oparciu o wcześniej przeprowadzony z Państwem wywiad, który potocznie nazywam ankietą. Mogą się z nią Państwo zapoznać tutaj. Końcowo zawiera on w pełni zwymiarowany i opisany rzut.

Rozwinięciem projektu koncepcyjnego jest projekt wykonawczy, do którego wstępem są wizualizacje (fotorealistyczne zdjęcia wnętrz). Po wybraniu i ustaleniu szczegółów projekt oddawany jest w formie pozwalającej zrealizować go każdej profesjonalnej ekipie wykończeniowej. Składa się z rzutów aranżacji, przyłączy, instalacji elektrycznych, widoków okładzin ściennych i podłogowych oraz kosztorysu. Ten ostatni zawiera wszystkie wykorzystane elementy aranżacji, wraz z ich cenami, dokładnymi danymi, ilościami oraz sklepami, gdzie można je zakupić czy wycenami, na które należy się powoływać w rozmowach z dystrybutorami.

 

Projekty wnętrz domów – dlaczego warto się skontaktować?

 

Współpracując ze mną mogą być Państwo pewni, że całe wyposażenie będzie najlepszej jakości, w możliwie najkorzystniejszej cenie i, jeśli to konieczne, w najszybszym możliwym czasie. Dysponuję tylko sprawdzonymi wykonawcami i sklepami wyposażenia.

Zachęcam do kontaktu i umówienia się na, tak zwaną, wizję lokalną, podczas której szczegółowo przeanalizuję Państwa oczekiwania i będę mogła przedstawić konkretną ofertę

 

Jakie usługi projektowania świadczę?

 

Lub

  Zadaj pytanie przez formularz
  (odpowiemy w ciągu 24 h) :

  E-mail

  Temat

  Treść

  Podpis