Projektowanie wnętrz mieszkań

Projekt wnętrz mieszkania standardowo składa się z projektu koncepcyjnego i projektu wykonawczego – może, ale nie musi. W zależności od oczekiwań klienta może zakończyć się jedynie na projekcie koncepcyjnym. Co wchodzi w zakres poszczególnych projektów? O tym poniżej.

Projekt koncepcyjny jest przedstawiony w oparciu o propozycje aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Te zaś powstają po dokładnym wywiadzie z Inwestorem na temat jego oczekiwań względem projektu. Pytania składające się na, tak zwany wywiad, udało mi się zebrać w uporządkowany tematycznie dokument, który – dla potrzeb projektu – nazywam: ankietą. Mogą się z nią Państwo zapoznać tutaj. Znacznie upraszcza ona cały proces porządkowania informacji projektowych i stanowi punkt wyjścia do wszelkich prac koncepcyjnych.

Ostateczny projekt koncepcyjny przedstawiony jest w formie zwymiarowanego i opisanego rzutu wybranej aranżacji. Może on być rozszerzony i przeważnie obejmuje również projekt wykonawczy. Rozpoczyna się on od wizualizacji, które powstają w oparciu o opracowaną wcześniej aranżacje wnętrza. Ten etap jest najbardziej obrazowy i składa się z trójwymiarowych, fotorealistycznych widoków zaprojektowanych wnętrz. Wszystkie podjęte wcześniej decyzje projektowe możemy bezpośrednio skonfrontować z rzeczywistością. Wcześniej zajmowaliśmy się głównie wymiarami i takimi zagadnieniami, jak na przykład wielkość łóżek, szerokość korytarza, wielkość blatu roboczego.

Projektowanie wnętrz mieszkań

Co obejmuje projekt wnętrz mieszkania?

 

Obecnie, na etapie wizualizacji, skupiamy się na wyglądzie estetycznym. To teraz, bez konieczności faktycznych, fizycznych ingerencji, możemy przemalować ściany, meble, zmienić kolor obicia, szafę, drzwi, sofę i tak dalej. Wszystko po to, żeby zaoszczędzić sobie jak najwięcej niepotrzebnych wydatków i stresu związanych z omyłkową decyzją w tych kwestiach.

Projekt wykonawczy obejmuje opisane wyżej wizualizacje wraz z dokumentacją: rzutami, przekrojami, widokami kaflowymi oraz kosztorysem. W tym ostatnim znajdą Państwo komplet informacji, gdzie i w jakiej cenie mogą Państwo zakupić wszystkie wykorzystane elementy wyposażenia.

 

Projekt wnętrz mieszkania – dlaczego warto się skontaktować?

 

Współpracując ze mną mogą być Państwo pewni, że całe wyposażenie będzie najlepszej jakości, w możliwie najkorzystniejszej cenie i, jeśli to konieczne, w najszybszym możliwym czasie. Dysponuję tylko sprawdzonymi wykonawcami i sklepami wyposażenia.

Tylko od Państwa zależy czy zaprojektowane mieszkanie będzie tym wymarzonym – idealnym.
Zachęcam do kontaktu i umówienia się na, tak zwaną, wizję lokalną, podczas której szczegółowo przeanalizuję Państwa oczekiwania i będę mogła przedstawić konkretną ofertę.

 

Jakie usługi projektowania świadczę?

 

Lub

  Zadaj pytanie przez formularz
  (odpowiemy w ciągu 24 h) :

  E-mail

  Temat

  Treść

  Podpis